יום שני, 2 בפברואר 2015

באבלס - הוראות המשחק

המשחק באבלס פשוט וקליל למשחק, ילד בן 5 או סבתא בת 75 יבינו תוך דקות ספורות איך זה בעצם עובד.
אז למי שלא יודע, לא שמע, או אף פעם לא העתמק הנה הסבר מפורט על המשחק + טיפים של לידור משה, אלוף היישוב אזור בבאבלס לכתות ד'-ה'.


מהי מטרת המשחק?


ראשית, נציין שרבים משחקני באבלס טועים בכך שהם חשובים שהמטרה המקודשת היא לסיים את המשחק כמה שיותר מהר, זאת אומרת לפוצץ את הבועות במהירות, אך כאמור מדובר בטעות !
המטרה היא לפוצץ את כל הבועות, אך יש לעשות זאת בצורה האיטית ביותר, ואני אפרט. כשמסיימים את המשחק, נפתח משחק שבו מקלידים את השם ולצידו מופיע הניקוד שצברת. ניקוד המשחק מתבסס על כמות הפיצוצים שעשית.
לדוגמה: אם ליטל סיימה את המשחק לאחר 254 פיצוצים, הניקוד שלה יהיה למשל 650 נקודות. אם באותו יום שיחק אביאור וגמר את המשחק ב 562 פיצוצים, זאת אומרת שהוא צבר יותר נקודות (כי כל פיצוץ מעלה את הניקוד). שיאו של אביאור יהיה 1200 נקודות.
לאחר שהבנו את מטרת המשחק ניגש לתוכנו.

אז מה בעצם עושים?

עם תחילת המשחק ישובצו במסך בין שבעה לתשעה שורות של בועות (תלוי בגרסת המשחק).
הבועות צבועות ב- 6 צבעים: ורוד, אדום, תכלת, ירוק, כחול, וצהוב.
מטרת המשחק היא ליצור רצפים של 3 בועות באותו צבע ומעלה, דבר שיגרום לפיצוץ והיעלמותן.

בתחתית המשחק מופיע תותח עם כוונת שבעזרתו מנווטים לאן לירות את הבועה. בקנה התותח מופיעה הבוע המוכנה לירי, ובצידו הבועה ההבאה בתור. בדומה למחסנית של רובה.
כמו-כן יש מספר בועות שקופות שיורדות במידה ולא הצלחתם לפוצץ רצף של 3 צבעים ומעלה.
ברגע שפוצצתם רצפים - אתם "מנקים" את המסך מבועות. אבל אם כמה תורות ולא פוצצתם בועות, הבועות האפורות יאזלו ואז יתווספו שורה (או יותר) של בועות חדשות בראש המסך.
כך שצריך לתכנן בקפידה לאן יורים ומתי.

האם זה אפשרי לנצח?

בוודאי, כמו שטענתי קודם, יש לתכנן בקפידה לאן לירות את הבועות. אם אני רואה שיש במסך שתי בועות צהובות צמודות, ובתותח הבועה הבאה היא צהובה וגם זאת שאחריה, שווה לי לירות את הבועה הצהובה הראשונה סמוך לשתי אלה שבמסך (שהיא לא תיגע בהם), ובירייה שלאחר מכן לירות את הבועה הצהובה במרכז שלושת הבועות הצהובות. בפעולה זאת הורדנו את כל הבועות הצהובות. יש המון טריקים שאותם נלמד בפרק טריקים של באבלס.סיימתם את המשחק ? רשמו פה למטה בתיבת התגובות את הניקוד שלכם, אם תרצו להוסיף צילום מסך, מה טוב :)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה